Karne günü yoklama alınır mı? Okulun son haftası yoklama alınıyor mu, son gün yok yazılma var mı? Okulun son haftası ders işlenir mi?

Bu yıl yarıyıl tatili 20 Ocak-6 Şubat 2023 tarihleri ortasında yapılacak. Yarın birinci devrin son günü olacak. Pekala, Karne günü yoklama alınır mı? Okulun son haftası yoklama alınıyor mu, son gün yok yazılma var mı? Okulun son haftası ders işlenir mi? Okullarda son hafta ders işleniyor mu? Okullarda son hafta yok yazılma var mı? Detaylar sizlerle…

KARNELER NE VAKİT VERİLECEK 2023?

Karneler 20 Ocak 2023 Cuma günü verilecek. MEB’in 2022-2023 eğitim öğretim takvimine nazaran bu sene yarıyıl tatili 20 Ocak – 6 Şubat Pazartesi tarihleri ortası yapılacak. Okulların 1. periyot karne günü 20 Ocak Cuma olarak. 15 tatilin akabinde okullar 6 Şubat 2023 ‘te açılacak.

karne gunu yoklama alinir mi okulun son haftasi 15571422 4504 m

KARNE GÜNÜ YOKLAMA ALINIR MI?

Okullarda son hafta yani karne haftası yoklama alınıyor mu tam olarak bilinmiyor. Birtakım okullarda yalnızca karne günü yani Cuma günü yoklama alınmazken öbür günler alınabiliyor. Kimi okullarda ise eksiksiz son hafta yoklama alınamayabiliyor. Bu durum büsbütün okul idaresi tarafından karar veriliyor. Örneğin 10-15 yıl evvel kimi okullarda 8. sınıfa gidenler OKS’ye çalışması için son haftalarda yok yazılmıyordu, yani bir nevi imtihana girecek öğrencilerin ders çalışmasına müsaade veriliyordu. Lakin günümüzde bu sistem hala var mı bilinmiyor. Karne günü yoklama alınıp alınmamasını okul idaresine sorarak öğrenebilirsiniz.

OKULUN SON HAFTASI DERS İŞLENİYOR MU?

Okulların son haftası fazla ders işlenmemektedir. Bilhassa 8. ve 12. sınıflarda okulların son haftası ders işlenmez. Öğrencilerin imtihana hazırlanmaları için derslerde imtihanlara çalışmaları ve test çözmelerine müsaade verilir. Ek olarak karne günü de ders işlenmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir