Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRK-İŞ Lideri Atalay’ı kabul etti! Görüşmenin içeriği 700 bin kamu çalışanını ilgilendiriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRK-İŞ Genel Lideri Ergün Atalay’ı kabul etti. AK Parti Genel Merkezi’ndeki görüşme basına kapalı gerçekleşti. Atalay’a TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak da eşlik etti.

“700 BİN ÇALIŞANIN KAMU MUKAVELESİ BİTSİN İSTİYORUZ”

Kabulün akabinde parti genel merkezinden ayrılırken açıklamada bulunan Ergün Atalay, görüşmelerinin ana başlığının 700 bin kamu personelini ilgilendiren 2023 yılı toplu iş mukavelesi olduğunu söyledi. Buradan, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım ile görüşmeye gideceklerini belirten Atalay, “Bir an önce, seçimden önce, 700 bin emekçinin kamu kontratının bitmesini istiyoruz. Toplumun talebi bu, benim, TÜRK-İŞ idaresinin talebi bu.” dedi.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ÇALIŞMA BAKANINA TALİMAT VERDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Bakan Alim’e “bu mevzuyu görüşün” dediğini aktaran Atalay, “Yaklaşımı yeterli olduğu için Çalışma Bakanına talimat verdi, oraya gidiyoruz.” sözlerini kullandı.

“ASGARİ FİYATLA İLGİLİ BİR ŞEY KONUŞMADIK”

Atalay, bir soru üzerine, görüşmede seçimle alakalı bir mevzunun gündeme gelmediğini kaydetti. “Asgari fiyatla ilgili bir şey gündeme geldi mi?” sorusuna Atalay, “Onla ilgili bir şey konuşmadık. Gündem, süreksiz personel, bu hafta çıkar diye varsayım ediyoruz. Kamu kontratları var. Bir de taşeronun takım beklentisi var, onları konuştuk.” yanıtını verdi.

Kaynak: AA / İktisat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir