İsrail Başbakanı Netanyahu’nun 2001’deki görüntüsü ortaya çıktı! Filistin’le ilgili tabirleri kan donduracak cinsten

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun 2001 yılında çekilen ve Filistin‘in işgal planını anlattığı bâtın imgeleri yine gündem oldu.

“HERKES HAKLI OLDUĞUMUZU SÖYLEYECEK”

Netanyahu, aile ortamındaki yaptığı konuşmada, ABD’nin nasıl kolay formda manipüle edildiğini anlatarak, “Dünya topyekün ataklarımıza hiçbir şey diyemeyecek, kendimizi savunduğumuzu söyleyecekler.” sözlerini kullandı.

“ASIL YAPMAMIZ GEREKEN ŞEY ONLARI DAİMA VURMAK”

Netanyahu, “Asıl yapılması gereken şey onları daima vurmak, üç beş defa değil, daima vurmak, acı çektirmek. O denli bir bedel ödemeliler ki yaralarını asla saramamalılar. Şu ana kadar bu türlü bir bedel ödetebilmiş değiliz. Filistin idaresine topyekun bir akın… Sonrasında her şeyin yok olup gideceğine inanacaklar. Her şeylerini yerle bir edecek bir endişe… Onlara yaşatmamız gereken tam olarak bu!” dedi.

“DÜNYA, KENDİMİ SAVUNDUĞUMUZDAN DİĞER HİÇBİR ŞEY SÖYLEYEMEZ”

Netanyahu’ya “Bunu yaptığımızda dünya bizi ‘saldırganlıkla’ suçlamaz mı?” sorusu geldi. Netanyahu soruya, “Dünya, kendimizi savunduğumuzdan diğer hiçbir şey söyleyemez.” dedi.

“ABD’Yİ KOLAY KOLAY YÖNLENDİREBİLİRSİN”

“Dünyanın yansısından korkmuyor musun?” sorusunu yanıtlayan Netanyahu, “Hayır, korkmuyorum. Bilhassa Amerika’yı çok uygun tanırım. ABD’yi kolay kolay yönlendirebilirsin, istediğin tarafa çekebilirsin. Amerikalılar bize hiçbir sorun çıkarmayacaklar.” tabirlerini kullandı.

“AMERİKALILARIN YÜZDE 80’İ BİZİ DESTEKLİYOR”

Netanyahu, “Peki ya Amerika bize bir şey derse?” sorusuna ise “Ne yapabilirler ki? Amerikalıların yüzde 80’i bizi destekliyor esasen. Nitekim inanılmaz, orada çok büyük destekçilerimiz var.” karşılığını verdi.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir