Eskişehir’de Kayıp Şizofren Hastasının Kesimlere Ayrılmış Cesedi Bulundu

1)KAYIP OLARAK ARANIYORDU, 25 GÜN SONRA PARÇALANMIŞ CESEDİ BULUNDU

ESKİŞEHİR’de 25 gün evvel konutundan çıkıp, bir daha haber alınamayan şizofreni hastası Nazmi Önal’ın (64) kesimlere ayrılmış cesedi bulundu. Yapılan birinci incelemede, Önal’ın cesedinin sokak hayvanları tarafından parçalanıp, farklı yerlere taşındığı belirlendi.

Tepebaşı ilçesine bağlı kırsal Yörükakçayır Mahallesi’nde oturan Nazmi Önal, 26 Eylül’de konutundan ayrıldıktan sonra geri dönmedi. Yakınları etrafta yaptığı aramalarda Önal’a ulaşamayınca jandarmaya kayıp müracaatında bulundu. AFAD’ın yanı sıra jandarma, AKUT, İHH ve Dorlion Arama Kurtarma Derneği’nce kurulan 50 kişilik arama-kurtarma takımı, Nazmi Önal’ın kaybolduğu bölgede arama yaptı fakat bir ize rastlanmadı.

MAHALLELİ, CESET KESİMLERİ BULDU

Mahalleli, dün gece farklı yerlerde ceset kesimleri bulunca jandarmaya haber verdi. Gelen jandarma gruplarının yaptığı incelemede, üzerindeki elbiselerden modüllerin kayıp olarak aranan ve şizofren hastası olduğu belirtilen Nazmi Önal’a ilişkin olduğu belirlendi. Modüllerin bulunduğu bölgede Vilayet Jandarma Komutanlığı grupları, kadavra köpeğiyle ayrıntılı arama yaptı. Ceset kesimleri ise savcılık ve jandarma gruplarının incelemesinin akabinde otopsi yapılmak üzere Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne götürüldü. Birinci incelemede cesedi sokak hayvanları tarafından parçalanıp, farklı alanlara taşındığı belirlenen Önal’ın kesin vefat nedeninin, yapılacak olan otopsinin akabinde netlik kazanacağı belirtildi.

‘GARİP GELDİ, GARİP OLARAK GİTTİ’

Yörükakçayır Mahalle Muhtarı Ahmet Yılmaz, akrabası olan Nazmi Önal’ın 25 gündür kayıp olarak arandığını söyledi. Ceset kesimlerinin köpekler tarafından köye getirildiğini anlatan Yılmaz, “Dün gece beni aradılar, cesedin ayağını buldular. Muhtemelen köpekler taşımış, oraya getirmiş. Üst tarafı da diğer bir yerde bulundu. Ne oldu, nasıl oldu bilmiyoruz. Köyde tartıştığı, arbede ettiği hiç kimse yok. Bundan evvelki vakitlerde da kaybolduğunda kente gerçek gidiyordu. Bu nedenle daima kente hakikat aramalar yapıldı. Bekardı, evlenmedi. Garip geldi, garip olarak gitti. Rahatsızlığı vardı, yılda bir defa bağırırdı. Hastaneye götürürdük, tedavi olup gelirdi. Astım hastalığı da vardı, sıkıntı yürüyordu” dedi.Nazmi Önal’ın yengesi Habibe Önal, mevt haberini aldıkları için çok üzgün olduklarını söyledi. Önal’ın bulunması için birçok yerde arama yapıldığını söyleyen Habibe Önal, “Her yerde arıyorduk, biz iz bulabilmek için. Nefesi daralıyordu, o haliyle bir yere gidecek insan da değil. En fazla 200-300 metre yürüyebilirdi. Ceset kesimleri bulundu, bunu lakin yırtıcı bir hayvan yapabilir diye düşünüyoruz. Bir bacağı bir yerde, başı öteki yerde bulundu. Eşyaları da farklı bir yerde bulundu, insan ister istemez öldürüldüğünü de düşünüyor. Otopsiden sonra belirli olacakmış. Şizofren hastalığı vardı lakin kimseye rahatsızlık verecek bir insan değildi” diye konuştu. Jandarma, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir