CHP kurultayı öncesi İstanbul’da 185 delegeden Özgür Özel’e takviye

“196 KURULTAY DELEGEMİZLE İKİ BÜYÜK TOPLANTI YAPTIK”

İlk açıklamayı yapan Çelik, şunları söyledi; “İstanbul Kongresi’nden sonra seçilen 196 kurultay delegemizle iki büyük toplantı yaptık. Bunlardan bir tanesi tanışma toplantısıydı, oburu de kıymetlendirme toplantısıydı. Açık kürsüyle yaptığımız toplantıda kürsüye çıkarak kelam alan tüm delegelerimiz açık ve net bir biçimde değişimi tariflediler. Vilayet idaremizin de bir değişim talebi olduğunu gözlemledik.

“İSTANBUL SİYASİ SORUMLULUĞU ÜSTLENDİ”

İstanbul, toplumun beklentilerine karşı siyasi sorumluluğu üstlenmiştir. İstanbul’da 196 seçilmiş kurultay delegesinin 185’i genel lider adayı olarak sayın Özgür Özel’e imza vermiştir. Bu irade tıpkı vakitte İstanbul halkının iradesidir. Biz İstanbul’da sokakta bir değişim talebi olduğunu görüyoruz. İstanbul halkının bir umut arayışı vardır. İstanbul umudun sesidir. İstanbul umudun kentidir. İstanbul, partimizi daha ileriye taşıyacak bir sürecin öncüsü olmak için 185 kurultay delegesiyle genel lider adayımız Sayın Özgür Özel’in yanındadır.”

chp kurultayi oncesi istanbul da 185 delegeden 16488411 2935 mCHP Genel Lider Adayı Özgür Özel, Ankara’da CHP İstanbul Vilayet Lideri Özgür Çelik ile bir ortaya geldi.

“SIRTIMIZDAKİ SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ”

Daha sonra konuşan Özel ise şunları söyledi; “İstanbul Türkiye’yi yansıtan, Türkiye’yi temsil eden son derece kıymetli bir vilayet. 196 seçilmiş kurultay delegemizin 185’inin imzasının getirilmiş olması benim için çok büyük bir onur kaynağı. Sırtımızdaki sorumluluğun farkındayız. 4-5 Kasım’da Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışan bir kurultay yapacağız. Kurultay’a kaç imza ile girdiğimizin bir ehemmiyeti yok lakin kurultay salonundan tüm delegelerimizle, tüm vilayet liderlerimizle, tüm ilçe liderlerimizle el ele ve omuz omuza ayrılacağız.

“BİZE YAKIŞAN BİR KURULTAY YAPACAĞIZ”

6 Kasım’dan itibaren daima birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni evvel mahallî seçimlerde, sonra büyük bir dönüşüm ve büyük bir umut dalgasıyla yapılacak birinci genel seçimlerde iktidar yapma umudunu daima birlikte büyüteceğiz. Kaybedenin olmadığı bir kongre yapacağız. Kırgınlığın olmadığı bir kongre yapacağız. Bize yakışan bir kurultay yapacağız.”

KURULTAY 4-5 KASIM’DA

CHP’nin 4-5 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek kurultayında birinci gün genel lider seçimi ikinci gün de Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Konseyi üyelerinin seçimi yapılacak. Toplam 1370 kurultay delegesi bulunan CHP’de, genel başkanlık yarışında Ankara, İstanbul ve İzmir delege sayısı bakımından belirleyici olacak. İstanbul, 196 kurultay delegesi ile büyük kurultay için kıymetli pozisyonda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir