ABD Temsilcisi Ocasio-Cortez İsrail Lobisini Eleştirdi

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Demokrat Alexandria Ocasio-Cortez, İsrail lobisini eleştirerek, “AIPAC’ın (Amerikan İsrail Kamu İşleri Komitesi) siyasi sistemimizde ne kadar zehirli bir varlık olduğunu anlamamızın vakti geldi” tabirlerini kullanarak, “ABD demokrasisini istikrarsızlaştıran aşırılıkçı bir örgüt” dedi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik taarruzlar devam ederken, BD Temsilciler Meclisi üyesi Demokrat Alexandria Ocasio-Cortez, İsrail lobisini eleştirdi. Ocasio-Cortez, Amerikan İsrail Kamu İşleri Komitesi’ni (AIPAC) maksat alarak, “AIPAC’ın siyasi sistemimizde ne kadar zehirli bir varlık olduğunu anlamamızın vakti geldi. ABD seçimlerini devirmeye çalışan adayları etkin olarak destekliyorlar ve insan haklarını savunan Kongre üyelerine karşı karalama kampanyaları yürütüyorlar. Yeter” dedi.

AIPAC’ın ABD demokrasisinin dostu olmadığını belirten Ocasio-Cortez, “Onlar birebir vakitte Kongre’deki en ırkçı ve bağnaz PAC’lardan (Siyasal Aksiyon Komitesi) biri ve orantısız bir formda siyahi üyeleri gaye alıyorlar. Onlar ABD demokrasisini istikrarsızlaştıran aşırılıkçı bir örgüt” dedi. – WASHINGTON

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir