İsrail Savunma Bakanı Lübnan’a Gözdağı Verdi

İsrail

Gallant, İsrail‘in kuzeyindeki bir askeri üsse düzenlediği ziyarette, Lübnan hududundaki tansiyona ait değerlendirmelerde bulundu.

İsrail atakları nedeniyle Gazze’nin kuzeyinden tehcir edilen Filistinlileri örnek gösteren ve Lübnanlıların da tıpkı tabloyla karşı karşıya kalabileceğini ima eden Gallant, “Buradan Lübnan vatandaşlarına söylüyorum, Gazze’deki vatandaşların beyaz bayraklarla kıyı boyunca yürüdüğünü ve güneye gerçek ilerlediğini görüyorum.” diye konuştu.

Gallant, Hizbullah’ın Lübnan’ı muhtemel bir savaşa sürüklediğini ve kusur yaptığını savundu.

Lübnan halkına yönelik gözdağını sürdüren Gallant, “Hizbullah bu cins yanılgılar yaparsa bunun bedelini ödeyecek olanlar, öncelikle Lübnan vatandaşlarıdır. Gazze’de yaptığımızı Beyrut’ta da nasıl yapacağımızı biliyoruz.” tabirlerini kullandı.

Gallant, “Pilotlarımız kokpitte oturuyor, uçaklarının burnu kuzeye bakıyor. Güneyde (Gazze’de) yapacak işimiz var fakat hava kuvvetlerimizin yüzü kuzeye dönük.” değerlendirmesini yaptı.

İsrail ordusu ile Hizbullah ortasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 70 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Kaynak: AA / Siyaset

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir