Fransız sunucu Pascal Praud, Filistinlilere olan nefretini kusup gazeteciyi azarladı

Fransız CNews televizyon kanalı sunucusu Pascal Praud, canlı yayına katılan gazeteciyi “Filistinlileri anladığını söylediği” gerekçesiyle program sonrası azarladı.

YAYIN SONRASI GAZETECİYİ AZARLADI

CNews kanalındaki bir canlı yayın programının toplumsal medyada yayınlanan kamera ardı imgelerinde, Praud’un yayına katılan bir gazeteciye “Yayında Filistinlileri savunmayı bırakabilirsen uygun olur.” dediği duyuluyor. Praud, kelam konusu gazetecinin “Filistinlileri anladığını söylediğini” belirterek, “Filistinlilerin, İsrail‘i yok etmek istediğini” tez etti.

SUNUCUYA REAKSİYON GÖSTERDİ

Filistin halkını savunmadığını belirten gazeteci, Praud’un Filistin halkına yönelik suçlamalarını kabul etmeyerek, sunucunun tutumuna reaksiyon gösterdi. Bir başka bayan gazeteci ise meslektaşını savunarak, “(Filistinlileri) anladığını söylemedi, (bölgedeki) durumu anlattı.” dedi.

fransiz sunucu pascal praud filistinlilere olan nefretini kusup gazeteciyi azarladi 0 hjn2q636

“HERKES ARTIK GERÇEK YÜZLERİNİ GÖRÜYOR”

Tepkiye neden olan kelam konusu kayıtlar, kısa müddette toplumsal medyanın gündemine oturdu. Bir toplumsal medya kullanıcısı, “Herkes gerçek yüzlerini görüyor artık” değerlendirmesini yaparken, bir başka kullanıcı da “Bu ne artık tekrar?” diyerek, Praud’un bir gazetecinin davranması gerektiğinin bilakis hareket ettiğini savundu. Diğer bir kullanıcı da durumu “utanç verici” olarak niteledi.

İSRAİL’İN GAZZE’YE AKINLARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail‘in “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal bedellerine yönelik daima ihlallerine karşılık verme” gerekçesiyle kapsamlı operasyon düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne ağır hava bombardımanı başlattı. İsrail, 7 Ekim’den bu yana 46’sı Gazze Şeridi içindeki çatışmalarda, 6’sı kuzeyde Lübnan hududunda olmak üzere 365’i asker 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu. İsrail’e nazaran, Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

fransiz sunucu pascal praud filistinlilere olan nefretini kusup gazeteciyi azarladi 1 fIp2CJed

GAZZE’DE HER GEÇEN DAKİKA BİLANÇO AĞIRLAŞIYOR

Gazze’deki hükümete nazaran ölenlerin sayısı 11 bin 320’yi aştı, bu şahısların en az 4 bin 650’sini çocuklar ve 3 bin 145’ini bayanlar oluşturuyor. Batı Şeria ve Kudüs’te de İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler, 197 Filistinliyi öldürdü. İsrail ordusu, Gazze’de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. Ataklarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

LÜBNAN HUDUDU DA HAREKETLİ

İsrail ordusu ile Lübnan topraklarında bulunan Hizbullah ortasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 74 Hizbullah mensubu öldü.

Kaynak: AA / Siyaset

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir