Dışişleri’nden Türkiye’yi maksat alan Netanyahu ve Eli Cohen’e sert karşılık: Er ya da geç yargılanacaklar

İşgal ettikleri Gazze Şeridi’nde her geçen gün yeni bir katliama imza atıp, bir de bu yetmiyormuş üzere Türkiye’ye mesnetsiz iftiralar atan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen’e Dışişleri’nden sert reaksiyon geldi.

Dışişleri Bakanlığı yayınladığı yazıda, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı maksat alan Tel Aviv idaresine tarihi bir cevap verdi.

“İSRAİLLİ YETKİLİLERİN HUKUKTAN KELAM ETMEYE HAKLARI YOK”

“Filistin halkına karşı uyguladıkları zulüm ve katliamlarla tarihin kara sayfalarına girmiş İsrailli yetkililerin hukuktan kelam etmeye hakları yoktur.” tabirleri kullanılan yazıda, “Gerçeklerin lisana getirilmesinden rahatsız olan Benjamin Netenyahu’nun ve Eli Cohen’in, Sayın Cumhurbaşkanımız hakkındaki temelsiz iftiraları, kendi hatalarını örtemeyecektir.” denildi.

disislerinden turkiyeyi maksat alan netanyahu ve eli cohene sert karsilik er ya da gec yargilanacaklar 0 habBuG7K

“DİKKATLERİ ÖBÜR TARAFA ÇEKEMEYECEKLER”

İsrail’in 40 günü aşkın müddettir Gazze’de yaptığı katliamlara reaksiyon gösterilerek, “Meşruiyetlerini insanlık vicdanında çoktan yitirmiş olan İsrailli yetkililer, tüm dünyanın gözü önünde hastaneleri bombalayarak, bayanları ve çocukları öldürerek işledikleri kabahatleri örtbas edemeyecekler ve dikkatleri diğer istikamete çekemeyeceklerdir.” tabirleri kullanıldı.

“ER YA DA GEÇ YARGILANACAKLAR”

Dışişleri Bakanlığı’ndan yayınlanan yazının devamında ise şunlar kaydedildi: “Dünya kamuoyunda derin infial uyandıran bu insanlık hatalarının azmettiricileri ve failleri er ya da geç yargılanacaklardır. Türkiye, Gazze’deki katliama karşı çıkmayı ve Filistin halkının haklı davasını desteklemeyi sürdürecektir.”

disislerinden turkiyeyi maksat alan netanyahu ve eli cohene sert karsilik er ya da gec yargilanacaklar 1 c4MV3dh8

NETANYAHU’DAN TÜRKİYE’YE KÜSTAH SÖZLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Artık ecelin geliyor. Neye sahip olursan ol gidicisin” kelamlarına İsrail Başbakanı Netanyahu’dan cevap geldi. İsrail’in Kanal 13 televizyonunun haberine nazaran Netanyahu, Erdoğan’ın İsrail’i terör devleti olarak isimlendirdiğini lakin Hamas’ın “terör eylemlerini” desteklediğini savundu. Netanyahu, “Bize ahlak dersi veremez. İnsan hakları konusunda en son konuşacak kişi Erdoğan’dır.” diye konuştu. Öte yandan İsrail Dışişleri Eli Cohen de “Baş teröristleri barındıran ve terör örgütlerini teşvik edenler, İsrail devletine ahlak konusunda vaaz etmeyecektir.” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Hukuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir